Ověření handicapu

Přihlášení


TOP TEN Ondřeje Banka

Ondřej Bank 26.03.2015

Když se řítíte z takřka kolmých kopců více než stokilometrovou rychlostí na dvou úzkých prkýnkách, endorfiny útočí ve velké přesile. Jako na nedávných zimních olympijských hrách v Soči. Ondřej Bank tam byl dvakrát velmi blízko stupňům vítězů, ale medaile nakonec ozdobily jiné krky.

Rodák ze Zábřehu ovšem podával u Černého moře výtečné výkony. Kdo o sobě může říci, že během jedněch her obsadil páté, sedmé a deváté místo? Tohle dokáže jen výjimečně nadaný lyžař, s velkou vyrovnaností ve většině disciplín na nejvyšší úrovni. Hry v Soči byly už jeho čtvrtými v kariéře a není vyloučeno, že sjezdař se objeví ještě za čtyři roky na olympijských hrách v Jižní Koreji.

S golfem to poslední roky nebyla u Ondřeje Banka kvůli bolestem zad a dalším zraněním z lyží žádná sláva. Ačkoli – na rozdíl od lyžování, kde ho vede bratr Tomáš – Ondřej nikdy neměl golfového trenéra, dostal se s handicapem až k desítce a v současnosti se pohybuje okolo dvanácti. Bratr, který od něj dostával zpočátku na frak, ho ale už dohnal a výsledkově i trochu přeskočil.

Ondřeje příliš nebaví stát na drivinge range, svůj švih nejraději piluje hraním, k němuž ho přivedlo sledování televizních přenos a Bubby Watsona. Začínali podobně, čipováním jednou holí na zahradě…

Po letošních třech olympijských top ten přináší Ondřej Bank to své jedno golfové.

1.) Sokrates, Kořenec

K4K4

Můj i bráchův domovský klub. Kořenec je jiný než všechna ostatní hřiště, co znám. Není sterilní, ale lidské, na nic si tam nehrají. Vždycky tam ztrácím ostražitost a golf si opravdu užívám. Na Kořenci jsme si všichni rovni. Když se tento pocit spojí s nádhernou přírodou a klubovou atmosférou, tak vás to prostě vcucne. Tohle všechno ale nejde jen tak jednoduše popsat, to musíte zažít. Kořenec vřele doporučuji. Ačkoli ho mám více než hodinu jízdy od domova, je mému srdci nejblíž. I ta klubovna je jaksi lepší než všechny ostatní – spíše lyžařská. To víte, kanadský horský srub.

2.) Ypsilon Golf Resort, Fojtka

Y1Y1

Hřiště, které se mi hodně líbí, přesně podle mého gusta! Členité a pěkně zasazené do krajiny u Liberce. Člověk si tam připadá, jako by vyrazil někam na houby. Chodíte po kopcích, mezi lesy, koukáte na Ještěd… Cítím se tam opravdu dobře, a když si chci užít golfového luxusu, vím, že pojedu na Ypsilonku.

3.) Karlovy Vary – Olšová Vrata

K3K2

Podobné je to s dalším oblíbeným hřištěm. Mám rád taková, která jsou přirozenou součástí krajiny. Ideálně uprostřed lesů, jako právě v Olšových Vratech. Navíc, na tomto místě je silně znát tradice. Tady už se toho odehrálo.

4.) Milstätter See, Rakousko

Milstätter See1Milstätter See1

Když tak mluvím o přírodě, která úzce souvisí s golfem, napadá mě nádherné členité hřiště v Korutanech, obrostlé vysokými stromy, s překrásným výhledem na Millstätterské jezero. Samotná hra vás ale prověří, všude kolem jsou kopce a po hřišti se chodí nahoru a dolů.

5.) Mieminger Plateu, Rakousko

V Rakousku trávíme hodně času. Mezi favority patří tyrolské hřiště Golf Park Mieminger Plateau. A nejen proto, že leží jen pár desítek minut jízdy od ledovce Kaunertal. Má svou typickou rakouskou kvalitu a je z něj nádherný výhled na okolní alpské masívy. Po rekonstrukci bylo v roce 2008 vyhlášeno nejlepším novým hřištěm v Rakousku. Kdybych mohl hlasovat, tak bych se připojil.

6.) Matterhorn - Zermatt, Švýcarsko

zermatt1zermatt1

Když jsme v Alpách, nelze zapomenout na golf ve Švýcarsku. Mně stačí devítka nedaleko Zermattu. Malé hřiště sice leží na rovině, ale jeho okolí s Matterhornem musíte zažít. O klidu a pohodě při vlastní hře ani nemluvě.

7.) Bled, Slovinsko

7 bled

Alpy neopouštíme, jen se vydáme na druhou stranu Evropy a na nejstarší hřiště Slovinska. Bled u známého jezera byl otevřen už v roce 1937 a rekonstruován před čtyřiceti lety. Další skvělá osmnáctka s výhledem na hory a nenapodobitelnou atmosférou. Pozor, čeká na vás přes šedesát bunkerů.

8.) Steenberg, Jihoafrická republika

steenberg1

Při cestách po světě mě hodně baví poznávat nová hřiště. V Jižní Africe jsem sice byl s negolfovou skupinou, ale poblíž Kapského města jsem se dostal do Steenberg Golf Clubu. Opět je tu nádherná příroda mezi kopci. Utkvěla mi v hlavě také vzpomínka na spoluhráče - perfektní dámu ve věku 75 let a jejího trenéra. Byla to velká zábava a dokonce, myslím, mě dáma nakonec porazila. Budu to svádět na svou velkou nerozehranost.

9.) Bali Golf, Indonésie

BaliBali

Velký zážitek. Bali Golf Country Club leží přímo na pobřeží Indického oceánu. Pokud přetáhnete ránu jen o deset metrů, tak vám míč letí dalších sto z útesu do vody. Prostředí, komfort a péče o hráče jsou v tomto koutě světa na hodně vysoké úrovni. Na Bali máte vlastně jediný úkol – užít si hru i všechno okolo.

10.) Furry Creek, Kanada

Furry creek 2Furry creek 2

Během zimních olympijských her 2010 ve Vancouveru jsme si sem s bráchou odskočili na jedno kolo. Hřiště otevřené v roce 1993 znamenalo příjemnou změnu. Mohli jsme si odpočinout od nervů, které patří k závodům i tréninkům, a na chvíli zapomenout, že jsme na olympiádě. To bylo něco, zahrát si golf v zimě, nedaleko místa, kde se ještě lyžovalo. Krásná osmnáctka se nachází zhruba na půli cesty z Vancouveru do lyžařského střediska Whistler. Hrajete přímo na pobřeží, s výhledem na moře. To se těžko něčím přebije.

Zdroj: www.golfvacations.cz

 

zpět

 

Žádáme hráče, aby před vstupem na hřiště věnovali dostatečnou pozornost etiketě a místním pravidlům.