Ověření handicapu

Přihlášení


Odměňte se za skotskou hru skotskou whisky Glenfiddich

odmente_se_za_skotskou_hru_skotskou_whisky_glenfiddich1 10.08.2017

Whisky, Skotsko a golf jsou synonyma, která k sobě neodmyslitelně patří. Whisky se ve Skotsku pálí již několik staletí, nejstarší dochovaná písemná památka o výrobě whisky ve Skotsku pochází z roku 1494. Golf se v této nádherné zemi zrodil.

Skotsko je skutečným domovem golfu. Tato hra se ve Skotsku zrodila, vzkvétala na skotské půdě a nadále se vyvíjí a rozvíjí jako jeden z nejcennějších statků skotského národa. Když přeskočíme šest století a ocitneme se v současnosti, zjistíme, že i dnes tato hra a její tradice stále vzkvétá. Stejně tak se daří i ikoně hrdého skotského národa whisky.

zaznamenala velký skok v roce 1823, kdy byl vydán nový zákon, který snížil daně na whisky a zjednodušil podmínky pro její výrobu, zejména pak v roce 1830, kdy si irský výběrčí daní Aeneas Coffey nechal patentovat moderní způsob výroby, takzvanou kontinuální destilaci. Vedle urychlení a tím i zlevnění výroby, se opět rozšířil počet surovin, které se pro takto vyráběnou whisky, kterou dnes nazýváme obilná, mohly používat. Kromě ječného sladu, kvasnic a vody se mohlo a může používat i další nezpracované obilí (pšenice, žito, kukuřice a další). Skotové však vedle toho i nadále setrvali u původního způsobu výroby kotlíkovou destilací, a tak se ustálilo dnešní dělení na sladovou (tradiční způsob výroby kotlíkovou destilací pouze z ječného sladu, vody a kvasnic) a obilnou whisky (moderní kontinuální destilace nejen z ječného sladu, ale i z dalších obilnin). Zavedení kontinuální destilace zmnohonásobilo produkci. Pravda, výsledný destilát sice nedosahoval kvalit skotské whisky vyráběné tradiční kotlíkovou metodou, nicméně po vzájemném smíchání obou druhů (sladové a obilné) vznikla whisky, která potěšila hrdlo nejednoho pijáka. Během velmi krátké doby se rozšířila nejen ve Skotsku, ale prakticky po celém světě.

A tak vznikla blended scotch – nejrozšířenější druh whisky na světě.
to tehdy výhra pro všechny. Sami Skotové sice zůstávali věrní svým tradičním, specificky chutnajícím „jednosladovkám“, tedy whisky, které byly vyrobeny tradiční kotlíkovou destilací v jedné palírně (proto „single malt“ neboli „jednosladová“), ale na jejich výrobu si teď už mohli vesele a hlavně legálně vydělávat tím, že do světa vyváželi ‚umírněnější‘ míchanou produkci.

téhle doby se narodil a dospěl také William Grant, který si po dvacetiletém sbírání zkušeností a střádání peněz v pozici ředitele jedné palírny ve skotském Dufftownu založil vlastní provoz v Glenfiddich – zeleném Údolí jelenů u řeky Speyside. Ten zpočátku sloužil pro výrobu jednosladové whisky používané coby vynikající ‚chuťová přísada‘ do skotských blendů. Ostatně ještě v šedesátých letech, kdy už palírnu vedli jeho potomci, byla čistá jednosladová whisky napříč celým palírnickým průmyslem považována za jakousi krajovou zvláštnost či extravagantní libůstku, kterou dokážou skutečně ocenit jen rodilí Skotové.

Ale přišel rok 1963, kdy se pravnuci Williama Granta – Charlie a Sandy Gordonové – rozhodli ke kroku, kvůli němuž byli ostatními palírníky označeni za vyvrhele a blázny, kteří svůj úspěšný a po generace opečovávaný podnik směřují ke zkáze. Uvedli na světový trh svůj čistě jednosladový Glenfiddich. Velmi brzy se ukázalo, že tenhle riskantní krok byl trefou do černého, podobně jako jiná odvážná rozhodnutí jejich předků. Prodeje „jednosladovek“ začaly záhy stoupat, a to nejen jim, ale i mnoha dalším skotským palírnám, protože tímhle činem a propagací „jednosladovek“ jako whisky s rodokmenem a tradicí ustanovili mezi „whiskaři“ novou mezinárodní kategorii single-malt – jednosladových whisky.

Tehdy byli první a dodnes také prvními zůstali, navzdory tomu, že jejich „jednosladovky“ jsou nejméně dvanáct let staré, třebaže oficiální vymezení této kategorie připouští i whisky daleko mladší, a tudíž co do výroby levnější a rychlejší. Nebo je to možná právě proto, že stále tvrdošíjně lpí na výrobní tradici založené před pěti generacemi Williamem Grantem. Přitom neustrnuli pouze u dvanáctileté whisky Glenfiddich a již několik desetiletí vycházejí z jejich palírny ještě daleko déle zrající a starší edice. Stále si však vystačí s tím, o co se úspěšně postaraly generace před nimi, a jsou dnes jedinou palírnou na Skotské vysočině, kde se celá výroba odehrává na jednom místě. Používají pouze vodu ze svého vlastního pramene a veškerá whisky pochází z jejich vlastního ječmene, který se sladuje, vaří a destiluje v rodinné palírně, kde probíhá i zrání a staření a nakonec stáčení do lahví. Glenfiddich si díky tomu zachovává svou původní specifičnost v ostřejší vůni i chuti připomínající hrušky, smetanu a jemně nakouřený slad. A taky příběh palírníků, kteří na jedné straně stavějí na rodinné soudržnosti a tradici, ale na té druhé se vydávají proti proudu, aby vydobyli úspěch.

Odměňte se za dobrou hru nebo jen za setkání s přáteli na greenu dvanáctiletou single malt skotskou whisky Glenfiddich.


odmente_se_za_skotskou_hru_skotskou_whisky_glenfiddich1odmente_se_za_skotskou_hru_skotskou_whisky_glenfiddich5odmente_se_za_skotskou_hru_skotskou_whisky_glenfiddich2odmente_se_za_skotskou_hru_skotskou_whisky_glenfiddich3odmente_se_za_skotskou_hru_skotskou_whisky_glenfiddich4

 

zpět

 

Žádáme hráče, aby před vstupem na hřiště věnovali dostatečnou pozornost etiketě a místním pravidlům.