Ověření handicapu

Přihlášení


Kolik je na světě golfových hřišť?

golf-1 18.03.2015

Základ se nemění: téměř polovina golfových hřišť, zhruba 45 procent, se nachází na území Spojených států. Ty sice nadále bojují s recesí, pokud jde o počet golfových zařízení, řada hřišť se zavírá a je jich víc ve srovnání s těmi novými, ovšem USA ve světě pořád hrají prim.

Přesně 34 011 golfových hřišť bylo napočítáno na Zemi, z toho je 71 procent veřejně přístupných. Takže: Kdybyste chtěli všechna odehrát, při počtu jednoho za den by vám to trvalo téměř sto let.

V USA uvádějí celkový počet 15 372 hřišť, téměř o tisíc méně, než znamenal vrcholný počet 16 052 ze zlatých časů. V nějaké fázi výstavby se nachází 153 projektů v USA a bezmála 700 na celém světě, ale počet nově otvíraných hřišť je na nejnižší míře v historii. Na druhou stranu, svá první hřiště chystají země jako Bělorusko, Ázerbajdžán nebo Gruizie. Podle jiného zdroje chystá svůj projekt Jack Nicklaus v Turkmenistánu.

Studie konstatuje převis nabídky nad poptávkou hřišť v 60. letech minulého století a také krátce po roce 2000.

Osm z deseti hřišť světa se nachází na území deseti států: jsou to USA, Japonsko, Kanada, Anglie, Austrálie, Německo, Francie, Skotsko, Jihoafrická republika a Švédsko.


 

zpět

 

Žádáme hráče, aby před vstupem na hřiště věnovali dostatečnou pozornost etiketě a místním pravidlům.