Ověření handicapu

Přihlášení


Spieth jako nikdo jiný

Spieth jako nikdo jiný 13.04.2015

Po prvním a druhém kole (64-66) se dostal na 14 pod par, po třetím (70) na -16 a v průběhu finále byl dokonce na -19, skóre, které ještě nikdy nikdo v Augustě neměl. Nakonec z toho bylo finále za dalších 70 úderů, celkově 18 pod par a vyrovnání rekordního výsledku Tigera Woodse z roku 1997. Spieth zahrál na 72 jamkách 28 birdie, což je další rekord.

Spieth je druhým nejmladším vítězem Masters právě po Woodsovi. Zvítězil o čtyři rány před trojnásobným šampionem turnaje, krajanem Philem Mickelsonem (44) a Angličanem Justinem Rosem (34), šampionem US Open 2013.

Profesionálem se stal Spieth teprve v prosinci 2012, když opustil 2. ročník studií na univerzitě v Texasu. V roce 2013 vyhrál poprvé na PGA Tour při John Deere Classic, loni v závěru sezny zvítězil na Australian Open (o 6 ran) a na Woodsově turnaji Hero World Challenge (o 10 ran).

Poslední čtyři turnaje 21letého Američana? Výhra v Tampě, druhý v San Antoniu, druhý v Houstonu a teď první v Georgii. Právě po březnovém vítězství na PGA Tour v Tampě, jeho druhém v krátké kariéře na PGA Tour, jsme přinesli Spiethův profil z Golf Vacations.

Znovu připomenout si jej můžete tady

Spieth se po Masters dostal na 2. místo světového žebříčku, hned za Roryho McIlroye (25). Poprvé má světový žebříček v čele dva hráče do 25 let. A když už jsme u McIlroye, také jeho si Golf Vacations všímá, a to právě v aktuálním čísle, kde si můžete přečíst exkluzivní rozhovor, pořízený těsně před Masters. V Augustě skončil McIlroy čtvrtý, šest ran za Spiethem.

Zdroj: www.golfvacations.cz

 

zpět

 

Žádáme hráče, aby před vstupem na hřiště věnovali dostatečnou pozornost etiketě a místním pravidlům.